A A AZ regionu2011-07-13, 15:47komentarze (2)

Stock Prestige - wódka z Lublina w światowej czołówce

Fabryka Stock Polska w Lublinie.

Fabryka Stock Polska w Lublinie.

Stock Prestige – wódka produkowana w Lublinie, to najbardziej rozwojowa marka na świecie. Takie wyniki przynosi prestiżowy ranking mocnych alkoholi Millionaries Club. W czołówce znalazły się również inne trunki z Lublina.

Zestawienie Millionaries Club, uznawane jest w branży alkoholowej za najbardziej prestiżowe. W pierwszej trzydziestce tegorocznego rankingu znalazło się aż pięć krajowych marek. Ich sprzedaż rośnie najszybciej na świecie.
 

Autorzy raportu Millionaries Club 2011 uznali, że najbardziej rozwojową marką wódki jest wytwarzana w Lublinie Stock Prestige. W ciągu roku sprzedaż tego trunku wzrosła o 400 proc. W Lublinie wódkę Prestige od dwóch lat produkuje firma Stock Polska. Swój produkt dostarcza do 15 krajów na całym świecie.
 

– Jesteśmy zachwyceni, że drugi rok z rzędu nasza marka wódki rozwija się najszybciej oraz, że cztery nasze wódki znalazły się w rankingu Millionaire – mówi Chris Heath, prezes grupy Stock Spiritus, do której należy Stock Polska. – Postawiliśmy na inwestycje i teraz zbieramy tego owoce, będziemy więc poszukiwać kolejnych nowatorskich sposobów, by zadowolić klientów z naszych kluczowych rynków.

Wysoka pozycja wódki Prestige to nie jedyny sukces Stock Polska. Produkowana przez firmę wódka 1906 zajęła siódme miejsce w zestawieniu. Jej sprzedaż wzrosła o ponad 22 proc. Wódka Czysta de Luxe znalazła się trzy miejsca niżej, z dynamiką sprzedaży na poziomie 18,7 proc. W ubiegłym roku sprzedano ponad 57 mln litrów tego trunku.

Dlatego w rankingu Millionaires Club, De Luxe okazała się siódmą najlepiej sprzedającą się wódką świata. Jest również liderem na krajowym rynku. W pierwszej trzydziestce rankingu najlepiej sprzedających się wódek znalazła się także Żołądkowa Gorzka.
 

W kategorii produktów lokalnych ogromny sukces odniosła marka Lubelska. Pod względem wzrostu sprzedaży wódki z tym logo znalazły się na drugim miejscu w świecie.
 

Komentarze (2)

Przesyłając ten wpis akceptujesz politykę prywatności Mollom.