A A AWydarzenia2012-08-13, 20:49komentarze (15)

MUP w Lublinie ma ponad 500 ofert pracy

W sierpniu pracodawcy zgłosili do MUP Lublin 142 nowe miejsca pracy

Fot.: Maciej Kaczanowski

W sierpniu pracodawcy zgłosili do MUP Lublin 142 nowe miejsca pracy

Raport. Ponad 500 propozycji zatrudnienia ma w tej chwili Miejski Urząd Pracy w Lublinie. Praca czeka głównie w handlu i usługach.

W MUP Lublin w lipcu zarejestrowanych było ponad 16 tys. bezrobotnych – to o 38 osób więcej niż miesiąc wcześniej. Czekało na nich 407 miejsc pracy. – Z tego 371 to oferty zatrudnienia lub innej pracy zarobkowej, zaś 36 to miejsca aktywizacji zawodowej, czyli staże, przygotowanie zawodowe dorosłych, prace społecznie użyteczne – wyjaśnia Monika Różycka-Górska, rzecznik MUP Lublin. – Ale cały czas mamy rotację, w lipcu pracę podjęło 639 osób.

W sierpniu pracodawcy zgłosili już 55 nowych ofert ze 142 miejscami pracy. To sporo, biorąc pod uwagę, że w całym czerwcu zgłoszono do urzędu 148 ofert. Najlepszy pod tym względem był kwiecień, gdy do MUP wpłynęło 477 ofert. Z danych MUP Lublin wynika, że jedna propozycja pracy przypada średnio na 44 bezrobotnych.

– Wydaje mi się, że to stosunkowy dobry wynik na tle innych województw. Na przykład w warmińsko-mazurskim jest ponad 100 bezrobotnych na jedną ofertę – komentuje Różycka-Górska. – Liczymy również, że sierpień i wrzesień będą dobrymi miesiącami, jeśli chodzi o napływ ofert pracy. Chcielibyśmy utrzymać wynik z kwietnia.

Na jaką pracę mogą w tej chwili liczyć bezrobotni z Lublina? – Są to oferty głównie w branży handlowej i usługowej. Pracodawcy potrzebują również pracowników posiadających konkretny zawód czy umiejętności – dodaje Różycka-Górska.

Wśród zgłoszeń znaleźliśmy ofertę m.in. dla pracownika biurowego, konserwatora/elektryka, elektromechanika, młodszego specjalistę ds. kadr czy piekarza. Wszystkie oferty pracy są dostępne m.in. na stronie internetowej MUP (www.mup.lublin.pl). Tam zawarte są również oczekiwania w stosunku do kandydata. W urzędzie, u pośrednika pracy, możemy się natomiast dowiedzieć, jakie wynagrodzenie proponuje potencjalny pracodawca. – To jedna z tych informacji, którą pracodawca musi zawrzeć w zgłoszeniu wolnego miejsca pracy do urzędu – informuje Monika Różycka-Górska.

Najnowsze oferty z MUP Lublin

Betoniarz, elektromechanik urządzeń chłodniczych, pośrednik finansowy, monter konstrukcji stalowych/spawacz, stolarz, ślusarz, konsultant ds. zastosowania nowoczesnych technologii w medycynie naturalnej, operator myjni, pracownik biurowy, sprzedawca w branży spożywczej, konserwator/elektryk, operator żurawia jezdniowego, operator maszyn, elektromechanik, młodszy specjalista ds. kadr, piekarz, magazynier-operator wózków jezdniowych, robotnik magazynowy, kurier-kierowca, doradca klienta, przedstawiciel handlowy, pomocnik mechanika, lakiernik samochodowy, pomocnik lakiernika, magazynier, serwisant elektronarzędzi, pracownik obsługi klienta, kierownik budowy, ogrodnik, elektromonter.

Magdalena Bożko

Więcej na temat: praca w lublinie, MUP Lublin

Komentarze (15)

 • ~Julia 2012-08-13, 22:14

  Kolejny propagandowy artykuł. Proszę nie żartujcie sobie z tą lawiną miejsc wolnych za 1000zł.

  Znam rynek pracy w Lublinie i bliskiej okolicy. Wraz z mężem szukamy pracy już od kilku lat. Już na studiach szukaliśmy pracy, ale szybko stwierdziliśmy że, bez znajomości nic nie żdziałamy. No chyba że na kasę do Biedronki lub do zbierania owoców. Ale to znów nie biorą bo za duże kwalifikacje. Ostatnio znajoma poszła do pracy na sprzątaczkę - z polecenia :)

  Proszę dajcie spokój z tymi żałosnymi artykułami

  Jeszcze jak bym mógła prosiła bym o podobny "pozytywny" artykuł poza sezonem. Jak nie będzie zbiorów jabłek, jak budowlanka stanie. Ciekaw będę czy też będzie można splecić taki pozytywny artykuł.

  Polska to śmieszny kraj/.

 • ~Adrian 2012-08-13, 22:27

  Buhahaha może i ofer mają dużo ale jak poszliśmy z kolegą na początku wakacji to większość wymagała jakiegoś doświadczenia jedynie na zbieranie owoców za granicą nie potrzebne były żadne kursy anie wcześniejsze doświadczenia. Oferty były typu spawacz, rzeźnik, informatyk no i oczywiście doświadczenie min 3lata . Tak że dziękujemy za takie ofrty pracy ! :) Ciekawe gdzie mamy takie doświadczenie zdobywać !

 • ~Mel 2012-08-17, 16:49

  No bo tak jest zawsze....kilka lat pracy NA STANOWISKU itd....tzn..DOŚWIADCZENIE musi być!!  TYlko kiedy i jak GO zdobyć !!

  Pracy każdy się nauczy aby tylko w końcu DAC  mu szansę..... ale z tym dawaniem OBCEMU  jest lipa...

  I TYle!! bo TO temat wodaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaA!

 • ~mar 2012-08-13, 22:51

  ta oferty za super wynagrodzenie czyli 1000 zł

 • ~K. 2012-08-13, 23:29

   "Na przykład w warmińsko-mazurskim jest ponad 00 bezrobotnych na jedną ofertę – komentuje..." Czyli można zrozumieć, że tam nie ma bezrobotnych. 

Przesyłając ten wpis akceptujesz politykę prywatności Mollom.