A A AZ regionu2011-01-18, 15:31komentarze (25)

Kolejka w "Elizówce": Spore pieniądze do wzięcia na modernizację gospodarstw

Wnioski będą przyjmowane do 28 stycznia do godz. 15. 30.

Wnioski będą przyjmowane do 28 stycznia do godz. 15. 30.

Od poniedziałku trwa nabór wniosków od rolników na modernizację gospodarstw rolnych. Wnioski przyjmuje oddział regionalny Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Lublinie (Elizówka 65b) oraz wszystkie powiatowe biura ARiMR w województwie lubelskim. Można je też wysłać pocztą listem poleconym.

– Tylko w ciągu jednego dnia przyjęliśmy w oddziale regionalnym 190 wniosków. Kolejka rolników jest spora, ale chciałem zaznaczyć, że w ocenie wniosku nie ma znaczenia kolejność jego złożenia, ale przyznane punkty – wylicza Leszek Daniluk z ARiMR w Lublinie.

Rolnicy mogą ubiegać się o refundację wydatków poniesionych w gospodarstwach m.in. na maszyny i urządzenia. Refundacja może wynieść od 40 do 70 proc. poniesionych kosztów, nie więcej jednak niż 300 tys. zł.

Wnioski będą przyjmowane do 28 stycznia do godz. 15. 30.

Wzór wniosku i szczegółowe informacje na temat programu na stronie www.arimr.gov.pl

DYŻUR EKSPERTA Z ARIMR
Chcesz wypełnić i złożyć wniosek, ale nie wiesz jak? Zadzwoń w środę do eksperta z oddziału regionalnego ARiMR w Lublinie. Na pytania Czytelników odpowiadać będzie w godzinach 10-12 Krzysztof Szczepanik, tel. 81 756 88 59
 

Udostępnij na Facebook

 

Komentarze (25)

 • 2011-01-18, 17:22

  Modernizację gospodarstwa to sobie zróbcie z własnej kasy. A może już czas zamiast wyciągać rękę po pieniądze podatnika zacząć coś do naszej wspólnej kasy wpłacać, np. podatki, ubezpieczenie zdrowotne, składkę emerytalną odkładając na lepszą emeryturę. A nie tylko wiecznie narzekać i czerpać pełnymi garściami z budżetu. Niestety naszego bo wy do niego nie dokładacie.

 • 2011-01-18, 18:35

  jak tak zazdrościsz rolnikom to zap... od świtu do nocy w brudzie i gnoju i płać do woli
  składki za sprzedane produkty powodzenia ,słoma ci z butów wystaje a udajesz nowobogackiego

 • 2011-01-18, 18:39

  jak zazdrościsz to zap... na wsi aż ci łeb odskoczy

 • 2011-01-19, 00:48

  Jak taki mądrala z Ciebie, to chodź i przez tydzień sobie popracuj w gospodarstwie z 15 krowami. Za biurkiem siedzisz 8 godzin i masz wolne weekendy, święta i urlop chorobowy, kiedy możesz się wylegiwać spławikiem do góry. A powiedz takiej krowie "ty dzisiaj nie dostaniesz jeść i nie dawaj mleka, bo ja mam weekend i się opie*dalam". Wam buisnesmenom po prostu się nudzi po pracy i obmyślacie jakby tu dopiec zapracowanym rolnikom, ale oni są zbyt zabiegniani, żeby na Was zwracać uwagę! W Waszej świadomości mięska, kiełbaski, jajeczka i mleczko są z hipermarketów, ale ktoś musiał tym świnkom dać jeść, krówki wydoić, żebyście teraz mogli wybrzydzać i marudzić... Ludzie! Weźcie Wy się w końcu opamiętajcie!

 • 2011-01-19, 11:43

  Chłopie o czym ty mówisz? to jest twój biznes, jeżeli chceasz mieć z niego kase to musisz zapiepszać, Ale chłopi zrobili się roszczeniowi,wszystko im się nalęży,nie chcieli Uni,protestowali ,a teraz wyciągają łapska do kasy unijnej,dopłaty do hektara,do zwierzt,do paliwa ,symboliczna kwota do krus , z ubezpieczeniem zdrowotnym,emerytury strukturalne w wieku 55 lat,przepisują na dzieci gospodarstwa i nadal na nich pracują,świadczą usługi swoimi maszynami nie placą podatku od dochodu,większość rolników to renciści i prowadzą gospodarstwa przepisując na dzieci, i ciągle płaczą że są nierentowni. to zamknijcie te gospodarstwa i zajmijcie się czy innym.właściciel sklepu,piekarni,fryzjer,jeżeli interes mu nie idzie to go zamyka,nie może liczyć na żadne dopłaty,nikt się nad nim nie lituje, Trzeba pogonić Pawlaka z rządu to on tak miesza, blokuje likwidację krus i płacenie podatków od dochodó rolniczych a są one duże rolnicy je ukrywają. CHŁOP ŚPI A JEMU ROŚNIE.

Przesyłając ten wpis akceptujesz politykę prywatności Mollom.