A A AAktualności2011-04-18, 11:09komentarze (3)

Bezpłatne szkolenia w Lublinie i regionie: Zobacz, gdzie możesz się zapisać

Nie trzeba być osobą bezrobotną, by wziąć udział w bezpłatnych szkoleniach

Nie trzeba być osobą bezrobotną, by wziąć udział w bezpłatnych szkoleniach

Chcesz zmienić pracę albo rozwinąć swoje umiejętności? Nic prostszego – zapisz się na bezpłatne szkolenia organizowane przez firmy i fundacje.

Nauka nowego zawodu może być zupełnie bezpłatna. Pieniądze na zorganizowanie takich kursów daje nam Unia Europejska. Nie każdy może w nich wziąć udział, ale na pewno nie trzeba być osobą bezrobotną, żeby się podszkolić.

Dla pracujących
Jedno z takich szkoleń organizuje Fundacja Puławskie Centrum Przedsiębiorczości. Chętnych zaprasza do Chełma na kursy barmańskie. Do 21 kwietnia trwa nabór na kurs pierwszego stopnia, a na drugi stopień – do 11 maja. Szkolenie jest bezpłatne, a udział w nim mogą wziąć wszystkie pracujące osoby, zamieszkałe lub zatrudnione w naszym województwie.

Natomiast Szkoła Języków Obcych Euro-Forum z Lublina zaprasza na szkolenia w ramach programu Kapitał Profesjonalnych Kwalifikacji. Aktualnie mogą się na nie zapisywać osoby pracujące, po 45 roku życia. Rekrutacja młodszych kursantów została zakończona. W ramach projektu można szkolić się w tworzeniu stron internetowych, w grafice lub księgowości komputerowej, w obsłudze biura oraz z pozyskiwania i rozliczania środków z Unii Europejskiej.

Praca w biurze
Pracy w sekretariacie możesz nauczyć się na szkoleniach lubelskiej firmy Nowe Horyzonty. Trwają właśnie zapisy na bezpłatny kurs językowo-biurowy przeznaczony dla osób, które już pracują, ale mają najwyżej średnie wykształcenie. Oprócz tego pierwszeństwo będą miały osoby po 45 roku życia, co nie znaczy jednak, że na liście nie mogą znaleźć się dwudziestolatkowie. W programie kursu jest nie tylko obsługa komputera, ale także nauka szybkiego czytania i zapamiętywania.

Pracujące osoby mogą także zapisać się na kurs z rozliczeń podatkowych. Darmowe szkolenie organizuje lubelska firma Axon Tax. Przeznaczone jest dla osób zamieszkałych lub zatrudnionych w naszym województwie i mających najwyżej średnie wykształcenie.

Takie same kryteria

obowiązują przy rekrutacji na kurs organizowany obecnie przez spółkę Altkom Akademia. Jeśli chcesz zostać managerem, to tutaj nauczysz się zarządzania projektami budowlanymi i przemysłowymi, finansowanymi z pieniędzy Unii Europejskiej albo projektami w sektorze organizacji pozarządowych. Po ukończeniu kursu otrzymasz międzynarodowy certyfikat PRINCE2®.

Dla rolników
Zdobyć za darmo nowy zawód mogą także te osoby, które są rolnikami, ale chcą odejść z pracy w rolnictwie. Bezpłatne szkolenia organizuje dla nich na przykład Agencja Rozwoju Lokalnego. Przy rekrutacji do tego programu nie liczy się wiek, ani wykształcenie. Do wyboru są kursy uczące zawodu operatora koparki-ładowarki, florysty, asystenta do spraw księgowych, sekretarki, sprzedawcy, opiekuna osób starszych. Szkolenia odbywają się w Tomaszowie Lubelskim, Krasnymstawie, Kraśniku, Hrubieszowie, Poniatowej, Lublinie, Radzyniu Podlaskim i w Zamościu.

Osoby ubezpieczone w KRUS i ich rodziny mogą zapisywać się także na kursy organizowane przez lubelską szkołę Euro-Forum w ramach programu „Panorama Możliwości”. Uczestnicy muszą mieszkać na wsi lub w miastach liczących nie więcej niż 25 tys. mieszkańców. Osoby, które spełniają wszystkie te warunki mają do wyboru cztery rodzaje szkoleń: z pozyskiwania funduszy unijnych, księgowości lub kadr i płac z obsługą komputera oraz z pracy biurowej. W wyborze kursu pomogą im doradcy zawodowi.

KURSY DLA KAŻDEGO
* Agencja Rozwoju Lokalnego Sp. z o.o., filia w Lublinie: ul. Świętoduska 10/5, tel. 81 532 33 57, filia w Krasnymstawie: Plac 3-go Maja 21, tel. 82 576 19 97, filia w Kraśniku: ul. Mostowa 2, tel. 81 825 20 90, filia w Poniatowej: ul. Młodzieżowa 8, tel. 81 820 56 49, filia w Radzyniu Podlaskim: ul. Warszawska 39/4, tel. 83 352 78 10, ilia w Tomaszowie Lubelskim: ul. Lwowska 41, tel. 84 664 26 06, filia w Zamościu: ul. Rynek Wielki 2, tel. 84 639 08 61, filia w Hrubieszowie: ul. 3 Maja 10, tel. 84 696 46 67, w Internecie: www.arl.lublin.pl
* Altkom Akademia S.A., Biuro Projektu w Lublinie, ul. Jana Sawy 2, tel. 81 445 82 28, w Internecie: www.altkom.pl/
* Axon Tax sp. z o.o., ul. 3 Maja 10/6, tel. 81 532 60 06, w Internecie: www.szkolenia.axontax.pl
* Fundacja Puławskie Centrum Przedsiębiorczości, ul. Lubelska 2e, tel. 81 470 09 35, www.fpcp.org.pl
* Nowe Horyzonty, Lublin, ul. Orlanda 10, tel. 81 527 01 05, w Internecie: www.nowehoryzonty.com
* Szkoła Języków Obcych Euro-Forum, Lublin, ul. Graniczna 4/7,8, tel. 81 534 95 72; Lubartów ul. Mickiewicza 3-5, tel. 81 855 40 09, w Internecie: www.euro-forum.lublin.pl.

Komentarze (3)

Przesyłając ten wpis akceptujesz politykę prywatności Mollom.